Kościół p.w. św Jakuba Apostoła w Krzemienicy
Inne zdjęcia
Bierzmowanie 2023

II Parafialny Festyn Rodzinny

Kolorowo, gwarno i smacznie - to wyznaczniki udanego festynu. A że pogoda sprzyjała, przy krzemienickiej świątyni nie zabrakło całych rodzin, które poświęciły niedzielne popołudnie na integracyjne spotkanie.

23 sierpnia 2009 roku odbył się już II Festyn Parafialny w naszej miejscowości . Tradycyjnie na początku odbyła się uroczysta Msza św., którą celebrowali ks. Jacek Kijewski oraz ks. Janusz Starosta w obecności licznie przybyłych wiernych, dziękując Matce Bożej za tegoroczne plony. W trakcie nabożeństwa nastąpiło poświęcenie dożynkowych wieńców oraz darów, które przed ołtarzem ustawił barwny korowód złożony z delegacji poszczególnych wsi. Podczas uroczystości uderzały w oczy barwne stroje ludowe, w których szczególnie pięknie prezentowały się nasze parafianki. Następnie wszyscy przeszli na teren przykościelny, gdzie rozpoczęły się występy artystyczne.Był pokaz tańca nowoczesnego, konkurs piosenki i występy kół gospodyń.Najmłodsi mieli okazję wykazać się umiejętnościami kolorowania i obejrzeć wystawę prac swoich rówieśników. Było również fantastyczne malowanie twarzy. Atrakcją i tym razem okazał się konkurs wiedzy religijnej z nagrodami. Na festynie można było popróbować wszystkiego. Była grochówka, pierogi, flaki, chleb ze smalcem a także przepyszne lipskie gofry z konfiturami i bitą śmietaną.Piękna tym razem pogoda, świetna organizacja i różnorodność atrakcji przyczyniły się do wspaniałej rodzinnej zabawy.